trešdiena, 27. oktobris, 2021
SIA „APERTO”
Brīvības gatve 386/k-2; 42A, Rīga, LV-1024, Latvija

Logo +371 29228126,
Logo dita@auzaart.lv
 
Mākslas terapija

Māksla veselībai - Jauna terapijas grupa

Mūsu ķermenis ir mūsu dvēseles mājas. Būt veselam, nozīmē būt harmoniskam un laimīgam savā dzīvē. Cik bieži mēs aizdomājamies par to, ka mūsu mājvieta jāattīra no nevajadzīgām lietām? Tieši tāpat ir ar mūsu ķermeni-lai tas būtu tīrs no nevajadzīga piesārņojuma, ko rada neveselīgs ēdiens, neveselīga domāšana un nevajadzīgi priekšstati, kas traucē nonākt pašiem pie sevis un līdzsvara it visā.

Lasīt vairāk ... 


* * * * * * * *


Rudenāju bagātības un veiksmes meditācija 21. septembrī pl.6.00

Skatīt šeit ...


* * * * * * * *

Kas ir mākslas terapija?
Mākslas terapija ir cilvēka dvēseles, emociju, domu, pārdzīvojumu un jūtu atspoguļošana mākslas formā, kas ir iekšējs, dziļi dziedinošs process terapeitiskā nozīmē ar mērķi harmonozēt fizisko, psihisko un emocionālo kopveselumu.  Citiem vārdiem sakot - māksla ar terapeitiskiem līdzekļiem palīdz atveseļoties no emocionāliem pārdzīvojumiem, krīzēm, psihiskiem, sociāliem un attiecību konfliktiem, veicina personības  pašizpratni un pašizaugsmi, attīsta pārvarēšanas prasmes dažādās grūtību pakāpēs. Mākslas terapijas process notiek profesionāla mākslas terapeita klātbūtnē un tā rezultātā iespējams atvieglot dažādus hroniskus stāvokļus, uzlabot un paātrināt ārstēšanās un izveseļošanās procesu, atrisināt samilzušas dzīves problēmas, atbrīvoties no stresa un pārvarēt šķēršļus. Māksla attīsta radošumu, atbrīvo, paceļ un harmonizē, ļaujot ieraudzīt jaunas iespējas un resursus savā personīgajā izaugsmē.

Mākslas terapijā izmanto medicīniskas, psihoterapeitiskas un mākslas koncepcijas, lai radošā veidā izpaustu jūtas, domas, emocijas un iekšējus pārdzīvojumus. Mākslas terapijā tiek pielietotas visdažādākās pieejas: psihodinamiskā, humānistiskā, kognitīvi biheiviorālā, eksistenciālā, integratīvi eklektiskā, u.c. Ar daudzveidīgiem mākslas materiāliem, tehnikām un uzdevumiem iespējams dziļāk piekļūt zemapziņai un iegūt materiālu interpretācijai un psihodiagnostikai, kas sekmē emociju un jūtu izpaušanu, kā arī atvieglo ārstēšanas procesu gan bērniem, gan pieaugušajiem. Iepriekšēja pieredze mākslā nav nepieciešama. Mākslas terapija notiek individuāli un grupās. Kursā parasti ir vismaz 10-12 sesijas. Katras sesijas uzdevumi ir vērsti uz pacienta/klienta individuālajām vajadzībām, sastādot individuālu terapijas plānu, ko realizē ar noteiktiem uzdevumiem un tēmām vai arī ļaujot dalībniekiem pašiem izvēlēties tēmas.

Kam piemērota mākslas terapija?
Pilnīgi visiem (gan pieaugušajiem, gan bērniem), kam ir interese un vēlēšanās ar to nodarboties. Iepriekšējas prasmes un zināšanas mākslā nav nepieciešamas.

Mākslas terapija īpašām pacientu/klientu grupām:
Sievietēm ar dažāda rakstura hroniskām saslimšanām, iekšējiem konfliktiem, depresiju, attiecību problēmām.
Māksla kā diagnostiska metode palīdz saprast savu problēmu pirmsākumus, identificēt pat dziļu traumatisku pieredzi un apzināt to. Caur mākslas radīšanu sieviete piedzīvo spēcīgas emocijas, kas palīdz dziedināt savu iekšējo pasauli, saprast sevi un atrisināt savas problēmas. Māksla rada virkni pozitīvu emociju, harmonizē un attīsta cilvēka personību, ārstē depresiju.

Grūtnieces un sievietes pēcdzemdību periodā
Tieši grūtniecības laikā mainās sievietes identitāte, kļūstot par māti. Neskaidrība, bažas, bailes, nedrošība bieži pavada sievieti, kurai nereti ir arī medicīniskas komplikācijas grūtniecības laikā. Negatīva pieredze iepriekšējās dzemdībās, pēcdzemdību depresija, bailes būt nesaprastai, bailes zaudēt bērnu, bailes no dzemdībām, partnerattiecību krīze, dusmas - tas viss rada papildus slodzi un stresu nervu sistēmai, ietekmē dzemdību norisi un pēcdzemdību periodu. Tieši sevis sakārtošana ar mākslas terapiju grūtniecības laikā palīdz sievietei atrisināt neatrisinātos starppersonu un iekšējos konfliktus, sekmē paškontroli, pašcieņu, sieviete vairāk pieķeras gaidāmajam bērnam, apzinās un identificē sevi kā topošo māti, mazina dzemdību un grūtniecības komplikācijas un palīdz izvairīties no pēcdzemdību depresijas.

Kā notiek mākslas terapijas sesija?
Darbā lietojam dažādus mākslas materiālus un tehnikas:
pasteļi, zīmuļi, ūdenskrāsas, guaša, akrils, māls, plastika, kolāžu, aplikāciju un instalāciju veidošana, stikla apgleznošana, dabas materiālu lietošana, utt.

Pieeja darbam ir absolūti radoša un brīva - vērsta arī uz pacienta radošuma izpausmes veicināšanu.

Tāpat kā ārsta, tā arī mākslas terapeita vizītē radītais un runātais ir absolūti konfidenciāls.

Individuālās un grupu nodarbības, kas tiek veidotas un pielāgotas atbilstoši katra pacienta/klienta vajadzībām un vēlmēm. Parasti reizi nedēļā. Kursā ieteicamas vismaz 10-12 sesijas.

Mākslas terapiju lieto šādos gadījumos:

  • dažādas hroniskas slimības, kā piemēram, ginekoloģiskas, uroloģiskas, sirds-asinsvadu, neiroloģiskas, onkoloģiskas slimības, hroniskas sāpes, parkinsonisms, neauglība, seksuāli traucējumi;
  • grūtniecības laikā un pēcdzemdību depresijas mazināšanai;
  • depresija, trauksmes un panikas lēkmes, uzvedības traucējumi, ēšanas traucējumi;
  • vardarbība, fiziski, seksuāli un emocionāli traucējumi, atkarības;
  • psiholoģiskas, sociālas un attiecību problēmas;
  • personības attīstības veicināšanai;
  • pārvarēšanas prasmju attīstīšanā, izdegšanas sindroma ārstēšanā;
  • personības izaugsmei un pašefektivitātes paaugstināšanai.

 

Sertificēta mākslas terapeite, Dr., Mg.sc.sal. Dita Baumane-Auza 
Konsultācijas un pieraksts : +371 29 228126
Adrese : Brīvības gatve 386/2- 42A, Rīga 1024
e-pasts: dita@auzaart.lv    www.auzaart.lv

Personām ar funkcionāliem traucējumiem ir nodrošināta vides pieejamība.

          Copyright © 2021, Izstrādātajs WebSoft.lv